فیاب ها چگونه کار می کنند ؟ قبل از پاسخ به این سوال ابتدا باید بدانیم که فیاب چیست و چه کاربردی دارد .

فیاب دستگاهی است که برای یافتن اجسام فی مدفون شده در زیر خاک، میان دیوار ها و یا مکان های دیگر استفاده می شود.

فیابها، ابزار خوبی برای یافتن اشیاء فی در زیر خاک هستند.

اغلب این فیابها قادرند در عمق بین ۲۰ تا ۳۰ سانتی‌متری نوع ف را شناسایی کنند.

فیابهای پیشرفته همچنین قادرند اندازه ف مدفون‌شده مثلاً سکه کوچک یا بزرگ را از هم تشخیص دهند.

کاربرد فیاب :

فیاب ها کاربرد فراوانی دارند که می توان به برخی از مهمترین آنها اشاره کرد . یکی از موارد استفاده از فیاب ها برای استفاده تفریحی است . از دیگر کاربرد ها  از فیاب ها می توان به استفاده در امنیت فرودگاه‌ ها ، زندان ها ، موزه ‌ها ، کشف مین و بسیاری مکان های دیگر استفاده می‌شود. حتی ممکن است در یک ساختمان به دنبال یافتن لوله ‌ها و کابل های قدیمی زیر خاک فکر کند .

طرز کار فیاب :

بعد از آشنایی با فیاب و کاربرد آن اکنون به بررسی طرز کار فیاب می پردازیم . کار با دستگاه فیاب ساده است . وقتی دستگاه را روشن کردید ، قسمت سیم پیچ آن را به آرامی روی منطقه‌ای که می خواهید جستجو کنید به طرف جلو و عقب حرکت دهید. هنگامی که شما از روی یک ف عبور می کنید، دستگاه یک علامت صوتی می فرستد .

دستگاه فیاب‌ها میدان مغناطیسی را در اطراف دیسک جستجوگر خود ایجاد می‌کنند. زمانی که جسم فی در محدوده میدان مغناطیسی قرار بگیرد شدت میدان مغناطیسی تغییر کرده و دستگاه فیاب با این تغییرات متوجه وجود ف در اطراف دیسک خود خواهد شد و آنرا آشکار و اطلاع می‌دهد . هر چقدر شدت میدان مغناطیسی تولید شده توسط دستگاه بیشتر باشند عمق کشف ف بیشتر خواهد بود. عمق کاوش توسط فیاب با توجه به اندازه ، شکل و جنس ف تغییر می‌کند کمتر یا بیشتر می‌ شود.

این فیاب از کجا جنس ف را تشخیص می‌دهد ؟

فیاب از اختلاف فاز فرکانس سیم ‌پیچ فرستنده و گیرنده به نوع ف پی‌ می‌ برد. چون فات مختلف مثل آهن و طلا اختلاف فازهای متفاوتی ( بهنگام القاء ) تولید می ‌کنند و به این ترتیب فیاب می ‌تواند بطور تقریبی نوع ف مدفون ‌شده را تشخیص دهد.

اجزای یک فیاب عبارتند از:

دستگیره تعادل (اختیاری): جهت حفظ تعادل دستگاه بهنگام جلو و عقب بردن آن بکار می رود.

جعبه کنترل: شامل مدارات کنترلی، سیستم سخنگو، باطری و ریزپردازنده است.

میله: جعبه کنترل را به سیم پیچ وصل می‌کند تا شما بتوانید از فیاب بدون خم‌شدن استفاده کنید.

آنتن: بخشی است که وجود ف را در یک محدوده مشخص احساس می‌کند.

همچنین بسیاری از این دستگاه‌ها یک گوشی متصل به سیستم سخنگو و یک صفحه نمایش کوچک هم دارند.

کیف  حمل و نقل و دوشی

باطری و شارژر و اتصالات

و اما توصیه

هرگز از افراد و اشخاص فیاب نخرید دلیل این افراد یا بسیار ماهرند یا بسیار نا وارد اگر ماهر باشند حتما سیستم جعلی و خراب خود را به شما میفروشند و پس از فروش چون نه شرکتی نه ادرسی نه جای ثابتی دارند از دست شما به راحتی پنهان یا فرار میکنند و در صورتی که سیستم شما دچار مشکل شود هیچ کس نیست که پاسخ گوی شما باشد  و اما اگر شخص نا وارد باشد باز هم همینطور این بلایی که شخص وارد بر سر شما خواهد اورد  بر سر این  نا وارد اورده است و شما شخص دومی هستید که کلاه سرتان میرود

نکته همیشه از شرکت های معتبر و شرکت های که به شما خدمات ارائه میدهند استفاده کنید و از مشاوره گرفتن استفاده کنید شرکت های بزرگ از قبیل زرشناسان  با بیش از ۲۰ سال سابقه میتوانند به شما خدمات پس ار فروش بدهند و تجربه خود و مشتریان گذشته را به شما پیوند بدهند و در موفقیت شما تاثیر گذار باشند .

 

آدرس کانال تلگرام محصولات و لیست قیمت محصولات  : @zarshenasan

تلگرام کارشناس آثار و نشانه ها : @karshenas8

شماره تماس کارشناس آموزش فیاب، خرید فیاب و تعمیرات فیاب : 09197977377


فروش فیاب شارک33000در تهران09197977377

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


عطـــرِ سیــــبِ یــار دلنوشته های یه بچه ی طلاق... نماوا کلیپ 11 بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. اولیا و مربیان اخبار فوتبال و سینما آموزش وردپرس فروشگاه اینترنتی موبایل و کامپیوتر آژانس تبليغاتي نوين مارکتينگ گفته های پدری و دختری